Nejčastější dotazy

Fitness www.orbitrek.cz
Fitness
Fitness
Fitness
Fitness
obr
obr obr
obr
Orbitrek vod
obr obr
Fitness
otazka.gif Je to ten ORBITREK, který jsem viděl v televizi? Orbitrek - logo
ANO! Existuje jen jeden originální ORBITREK prodávaný pod značkou FITNESS KING.

otazka.gif Musím být sportovec, abych mohl používat ORBITREK?
Ne. Orbitrek je díky unikátní konstrukci vhodný pro všechny úrovně uživatelů, od začátečníků až po profesionální atlety. I když jste třeba roky necvičili, ORBITREK Vám dovolí postupně zlepšovat vaši kondici přirozeným cvičením celého těla a bezpečně. Až se po nějaké době znovu budete cítit fit, můžete pokračovat na ORBITREKU s náročnějším programem kdykoli budete chtít, třeba v klidu domova. A bez ničení kloubů!

otazka.gif Jak dlouho musím na ORBITREKU cvičit, aby to bylo znát?
Pro optimální výsledky doporučujeme 20 minut, 4x týdně. To výrazně zpevní a procvičí všechny důležité svalové skupiny a vaše svaly znovu získají potřebnou sílu a pružnost. Toto cvičení vám zajistí i potřebný aerobní výkon, jaký lékaři doporučují pro udržení zdravého kardiovaskulárního systému. K dosažení co nejlepších výsledků doporučujeme také dodržovat správný stravovací plán.

otazka.gif Budu po cvičení unaven?
Pokud budete cvičit správně, tak NE. Nejdůležitější je trénovat s optimální zátěží, což lze nejlépe sledovat na tepové frekvenci. Většina uživatelů uvádí, že se po cvičení necítí unaveni, přestože kalorický výdej je minimálně stejný jako na rotopedu. Naopak, po cvičení na orbitreku se budete cítit svěží!

otazka.gif Jak poznám svou tepovou frekvenci při cvičení?
Při cvičení věnujte nejprve alespoň 5 minut zahřátí (pokud jste dlouho necvičili, doporučujeme rozcvičení delší). Potom si spočítejte kolik tepů udělá vaše srdce za 10 vteřin. Vynásobte zjištěný počet 6x a získáte tepovou frekvenci za 1 minutu.

otazka.gif Jak využít tepovou frekvenci při cvičení?
Orbitrek - multifunkční počítač Při cvičení se pak snažte udržet výkon na takové intenzitě, abyste dosahovali optimální srdeční frekvence, kterou shodně doporučují všichni trenéři i lékaři - tedy na 70% až 80% maximální tepové frekvence. Maximální tepová frekvence záleží hlavně na věku a přesně ji lze změřit jen náročným laboratorním testem. Pro základní orientaci při tréninku se užívá níže uvedená tabulka:

 

20 – 24 137 – 170 55 – 59 113 – 140
25 – 29 109 – 136 60 – 64 134 – 166
30 – 34 106 – 132 65 – 69 130 – 162
35 – 39 127 – 157 70 – 74 102 – 128
40 – 44 123 – 153 75 – 79 99 – 123
45 – 49 120 – 149 80 – 84 95 – 119
50 – 54 116 – 145 85 – 89 92 – 115
Orbitrek - snímač na madle Pokud je vaše tepová frekvence ve správném rozmezí, snažte se udržet své tempo. Pokud srdce tepe pomaleji, než doporučuje tabulka, přidejte na intenzitě cvičení (zrychlete tempo nebo zvyšte zátěž). Pokud je tepová frekvence vyšší než doporučená hodnota, můžete zvolnit. Tep doporučujeme sledovat cca každých 8 minut.

otazka.gif Jak je ten stroj těžký?
Hmotnost ORBITREKU je pouhých 25 kg a není vůbec veliký. Do bytu se Vám určitě vejde a díky zabudovaným kolečkům jej snadno přesunete, kam budete potřebovat.

otazka.gif Mohu se při cvičení dívat na televizi?
Ano, proč by ne? ORBITREK je tichý, takže jeho chod vás nebude rušit a při cvičení můžete sledovat svůj oblíbený pořad nebo si pustit fajn hudbu.

otazka.gif Co když nemám chuť posilovat ruce, ale chci se zaměřit jen na problémové spodní partie a posilovat nohy?
ORBITREK vám dává možnost výběru a v tom je světově unikátní. Madla pro ruce mají dvě pozice: pohyblivou a fixní (pevnou). Přendat z jedné pozice do druhé je můžete snadno sami. Záleží jen na vaší momentální náladě, na co se zaměříte. U ostatních přístrojů takovou možnost nemáte - rukojeti jsou buď jen pevné nebo se neustále pohybují.

otazka.gif Prodělal jsem operaci kolene. Mohu ORBITREK používat?
Ano. Ovšem doporučujeme nejprve konzultaci s lékařem, stejně jako před každým cvičením. Dosavadní zkušenosti ukazují, že ORBITREK je naopak velmi vhodným strojem pro rekonvalescenci po úrazu, protože nezpůsobuje vůbec žádné nárazy. Můžete efektivně procvičit celé tělo i nohy bez otřesů, kterými zatěžuje klouby běh venku i na běžeckém trenažéru.

otazka.gif Jak starý má člověk být, aby mohl používat ORBITREK?
Zda je pro Vás ORBITREK vhodný, záleží více na velikosti postavy než na věku. Díky nastavitelné délce rukojetí je ORBITREK dost univerzální, ale pro optimální postoj byste měli být vysocí alespoň 130 cm. To znamená, že i děti a dorostenci mohou na ORBITREKU cvičit a položit tak základ své dobré fyzické kondici. Pro menší postavy doporučujeme však cvičit se statickými rukojeťmi.

otazka.gif Jak dlouho trvá, než se ORBITREK sestaví?
Od chvíle, kdy krabici s přístrojem rozbalíte by vám to nemělo trvat déle než půl hodiny. Pomůže Vám i jasný a přehledný ilustrovaný návod.

otazka.gif Je ORBITREK bezpečný i pro těžší osoby?
Ano. ORBITREK je konstruován tak, aby na něm mohla bez omezení cvičit osoba do hmotnosti 120 kg.

Copyright © 2007 - 2008 
Orbitrek obr Orbitrek Platinium obr Info obr Z našich ohlasů obr Jak zhubnout obr Nejčastější dotazy obr Partneři obr FITNESSKING obr KING GYM obr FitnessKing.sk obr BAZÉNY obr TV PRODUCTS